Image

Fazety

Fazety jsou v současné době jednou z nejmodernějších estetických metod, kterou se dá změnit nejen tvar, ale i například velikost zubů, schovat nedostatky zubů či vady skloviny, odstraníme díky nim mezery mezi zuby spolu se stálostí barvy chrupu, což znamená vysoká odolnost vůči barvivům z kávy, čaje, potravin či kouření.

Fazety umí překrýt viditelný povrch zubu. Jedná se o nejrychlejší způsob, jak esteticky opravit zuby v přední části úseku chrupu. Celokeramické fazety preferujeme díky své stálosti a šetrnosti k zubům. Fazety zhotovujeme přímo v naší laboratoři. Fazety umí řešit aktuální estetický problém, ale i vrozené defekty našeho chrupu. 

Postup zhotovení fazet

Doba trvání zhotovení fazet se pohybuje v rozmezí 7 až 10 dnů - záleží také na počtu dělaných fazet a materiálu protetické práce.

Postup: Probíhá konzultace, kdy bude lékař konkretizovat okolnosti přímo ke konkrétnímu stavu chrupu a navrhne řešení dané oblasti. Probíhá broušení okolních zubů spolu se zhotovením otisků, které se zasílají do laboratoře. Otisky naskenujeme klasickou metodou nebo digitálním moderním intraorálním 3D scannerem. Podle potřeby následuje jedna nebo více kontrolních návštěv (zkoušek), aby zhotovená finální práce byla naprosto vyhovující dle Vašich požadavků. Jako poslední probíhá cementace neboli fixace fazet, tímto je považován za finální verzi zhotovení. Celý zákrok je naprosto bezbolestný a lze využít lokální anestezie.

Doporučení

Při rekonstrukci chrupu pomocí fazet doporučujeme důkladné vyšetření a ošetření dutiny ústní. Nejprve náš stomatolog vyčistí zubní sklovinu, vyléčí různé záněty dásní nebo například paradontitidu, podívá se na zub zubním kazům a poté již dojde k samotnému ošetření.

Bolí zhotovení fazet?

Tento zákrok stejně jako jiné zákroky u nás nebolí, protože používáme kvalitní anestezii. Jedná se o málo invazivní zákrok.

K čemu mi fazety pomohou?

K zlepšení barvy, velikosti a tvaru zubů.

Nemohou fazety spadnout?

Při správné cementaci a chování nemohou.

Zbělí se mi díky nim zuby?

Ano, to rozhodně. Klient si může zvolit barvu fazet, která bude bělejší než doporučená naším lékařem.

Poškodí fazety zuby?

Existují dva typy fazet dle klinické situace. Bez preparace a s minimální preparací.

Jak dlouho fazety vydrží?

V případě pravidelné péče o svůj chrup po 10 – 15 letech je obvykle potřeba fazety vyměnit.

Mohou se fazety kazit?

Fazety se nemohou kazit.

Mohou se fazety obarvit?

Fazety se nemohou obarvit.

Naše kontakty

Smile Centrum Vysočany

Smile Centrum Vysočany

Jandova 598/1, 190 00 - PRAHA 9

KDY K NÁM?
V době:
Po: 7.00 - 19.00
Út: 7.00 - 19.00
St: 7.00 - 19.00
Čt: 7.00 - 19.00
Pá: 7.00 - 16.00
So: Dle domluvy
Ne: ZAVŘENO