Vyskytuje se především u pacientů středního až vyššího věku. Vzniká nahromaděním zubního plaku na zubu v okolí dásní výskytem mikroorganismů, kteří tento proces podporují. V prvotní fázi se projevuje zvýšenou krvácivostí dásní a nepříjemným zápachem z úst, v dalších fázích se může šířit až ke kosti a může dojít k její ztrátě, což je spojeno s následnou ztrátou zubu. Parodontóze velmi přispívá kouření, které snižuje obranyschopnost proti mikroorganismům. Účinná obrana proti paradontóze je pravidelná dentální hygiena.
V první fázi, která je nejmírnější, dochází k zásahu v úrovni dentální hygieny. Jedna z našich zkušených dentálních hygienistek odstraní z ústní dutiny plak a zubní kámen, který se zde vyskytuje. Následně vyhodnocujeme a kontrolujeme úspěšnost ústupu parodontitidy. Druhá fáze léčby je vlastní specializovaná péče ze strany stomatologa. Podle závažnosti postižení se nasazuje odpovídající léčba, která může být konzervativní, bez chirurgického zásahu, nebo kompletní chirurgickou. Třetí fáze je fáze pravidelných prohlídek.
Prevence je v tomto případě nesmírně důležitá a pomáhá eliminovat poškození parodontitidou. Prevencí je myšleno pravidelné navštěvování dentální hygieny i zubního lékaře. V případě pozitivního nálezu je vhodné dentální hygienu navštěvovat každé tři měsíce, nebo alespoň jednou či dvakrát do roka.