Image

Preventivní prohlídka

Při preventivní prohlídce u nás lékaři důkladně prověří stav chrupu a parodontu, kostí, sliznice a dalších tkání v ústech. Naše vyšetření se zaměřuje na detekci anomálií v postavení zubů a čelistí a přesné sledování změn v dutině ústní, které mohou být spojené s jinými onemocněními.

Naši odborníci pacienty rovněž naučí základům správné ústní a zubní hygieny a vysvětlí a nabídnou plán ošetření, včetně cen jednotlivých zákroků. Je důležité zmínit, že některé zákroky nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami.

Kontaktujte nás pro další informace a objednejte se na preventivní prohlídku u nás.

 

Pro naše pacienty nabízíme možnost objednání on-line.

Stomatologická preventivní prohlídka - co zahrnuje a proč je důležitá pro zdraví Vašich zubů a dásní?

  • Vyplnění anamnestického dotazníku.
  • Uděláme rentgen, vyšetříme, zkontrolujeme zuby a dásně.

Před začátkem preventivní prohlídky u nás bude vyžadováno vyplnění anamnestického dotazníku, aby naši lékaři mohli získat potřebné informace o Vašem zdravotním stavu.

Rentgen: Je důležitou součástí naší preventivní prohlídky. Provedeme velký ortopantomografický rentgen, který nám pomůže odhalit i malé zubní kazy, polohu a stav zubů moudrosti, kořenů, zubního kamene pod úrovní dásní či začátky parodontitidy a ostatních zánětů.

Vyšetření: Naši lékaři také pečlivě vyšetří přítomnost zubních kazů, různých pigmentací a kontrolují stávající korunky, implantáty a celkovou funkčnost a estetickou stránku Vašich zubů.

Kontrola dásní: Je jednou z nejdůležitějších částí naší prohlídky. Naši lékaři provádí důkladnou kontrolu Vašich dásní, aby mohli odhalit parodontitidu nebo další onemocnění. Navíc Vám mohou doporučit dentální hygienu nebo parodontologické ošetření, aby se Vaše dásně muhly vrátit do zdravého stavu.

Image

Jak správně přistupovat k preventivní stomatologické prohlídce:

Je důležité dodržovat pravidelné preventivní stomatologické prohlídky a ideálně absolvovat alespoň dvě ročně. Tyto prohlídky jsou hrazeny zdravotní pojišťovnou a umožňují včasnou diagnostiku a prevenci problémů s ústy. Před jakýmkoli stomatologickým zákrokem se také doporučuje navštívit dentální hygienu, aby lékař mohl vidět aktuální stav tvrdých a měkkých tkání dutiny ústní.

Prevence nevyžaduje finanční náklady a může vám ušetřit mnoho času a peněz v budoucnu. Je lepší co nejdříve diagnostikovat a ošetřit malé nebolavé kazíky, než čekat na vznik bolesti a zánětu dásní a nakonec se muset vypořádat s ošetřením zubních kanálků. Nedostatek prevence může vést k závažnějším a nákladnějším problémům v budoucnu. Proto je důležité brát své zuby a ústní hygienu vážně a pravidelně navštěvovat svého stomatologa.

Preventivní prohlídka zdarma:

ZDARMA hrazeno ze zdravotního pojištění (2x ročně), v případě nepojištěných osob 1 500 Kč

NEZAPOMEŇTE SI S SEBOU PŘINÉST PLATNOU KARTIČKU ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY.

Pro naše pacienty nabízíme možnost objednání on-line.

Často kladené dotazy

Přijímáte nové pacienty?

Naše síť zubních ordinací má otevřeno pro nové pacienty a nabízí kvalitní zubní péči na různých pobočkách. Kontaktujte nás a domluvte si svou první návštěvu.

Musím před preventivní prohlídkou navštívit dentální hygienu?

Ano, doporučujeme vám navštívit dentální hygienistu před samotnou preventivní prohlídkou, a to ideálně ve stejný den. Nicméně, návštěva dentální hygieny před preventivní prohlídkou není podmínkou.

Co mám dělat, když se bojím zubaře?

U nás ve Smile Centrum plánujeme ošetření pacientů tak, abychom na každý zákrok měli dostatek času. Máme příjemný personál, připravíme vám šálek kávy nebo si můžete užít masáž v relaxačním křesle. Ošetření také provádíme automaticky bezbolestně v lokální anestezii nebo s použitím uklidňujícího rajského plynu Entonoxu.(přidat odkaz na entonox)

Preventivní vyšetření a první zoubky.

Zubního lékaře byste měli navštívit již při prvním zoubku. Rodiče často nechávají vyšetřit své dítě, až když mají nějaký problém. Těmto všem problémům se zpravidla může předcházet, díky preventivním prohlídkám. U registrovaných pacientů automaticky přijímáme i jejich děti.

Zdravotní pojišťovny
Logos
Logos

Naše kontakty

Smile Centrum Vysočany

Smile Centrum Vysočany

Jandova 598/1, 190 00 - PRAHA 9

KDY K NÁM?
V době:
Po: 7.30 - 19.00
Út: 7.30 - 17.00
St: 7.30 - 19.00
Čt: 7.30 - 19.00
Pá: 8.00 - 16.00
So: ZAVŘENO
Ne: ZAVŘENO