Image

Zubní korunky

Keramické korunky pomáhají nahradit tu část zubu, která chybí nebo naopak zpevní zub s ošetřeným kořenovým systémem. Dělíme je dle materiálu – metalokeramické korunky, celokeramické korunky (zirkonové nebo Emax). Tyto dva typy vynikají svými estetickými vlastnostmi a dobrou pevností.

V případě destrukce zubu zubním kazem, úrazem nebo třeba endodontickým zákrokem, kdy dojde ke ztrátě větší části tvrdé zubní tkáně je jednou z možností řešení. Ošetření probíhá v několika krocích. Po dobu zhotovení metalokeramické nebo celokeramické korunky je zub opatřen provizorní korunkou.  

Objednejte se on-line

Pro naše pacienty nabízíme možnost objednání on-line.

Kdy si nechám nasadit korunku?

Zubní korunka - pokrývá zub, chrání ho, zpevňuje a zlepšuje jeho vzhled. Až přijde čas, může lékař pacientovi doporučit nasazení zubní korunky:

 
 1. Zubní kaz o více než 50-60 % 
 2. Defekty a změny vzhledu zubu - ztráta barvy, ztráta tvaru. Korunky tento problém napravují a činí úsměv atraktivnějším a bělejším.
 3. Degradace skloviny. Každý zub má období, kdy je sklovina téměř zcela opotřebovaná a výplň má pouze krátkodobý účinek. 
 4. Pokud jsou ze zubu odstraněny nervy, vzniká takzvaný "mrtvý zub", který je náchylný k rychlému kazu, situaci může zachránit korunka.
 5. Některá onemocnění zubů a dásní.

Lékař detailně vyšetří poškozený zub včetně jeho kořenového systému a určí jeho prognózu. Po zkontrolování celého chrupu stanoví vhodný postup ošetření. V zubní ordinaci spolu s pacientem vybereme barvu keramiky podle okolních zubů nebo vašeho přání. V místním znecitlivění nabrousíme zub do požadovaného tvaru a provedeme otisky nebo skenování obou čelistí. Vždy na místě zhotovíme provizorní korunku (popř. fasetu, overlay, inlay), aby pacient neodcházel s obroušeným zubem.

Zubní korunky a částečné korunkové náhrady využíváme v případech, kdy již nelze zub rekonstruovat pouze výplní. Dále jako součást fixního můstku, který nahradí chybějící zub. U endodonticky ošetřeného zubu pak snižují riziko prasknutí celého zubu nebo jeho korunkové části a upravují zub z funkčního i estetického hlediska.

Objednejte se on-line

Pro naše pacienty nabízíme možnost objednání on-line.

Image

Proč jsou korunky se Smile Centrum spolehlivé a estetické

 • Protetickou péči zajišťují odborníci s dlouholetou praxí a neustálým vzděláváním.
 • Tím, že navrhujeme protézy pro každý případ ve vlastní zubní laboratoři, jsme schopni sledovat všechny fáze procesu a nabídnout pacientovi nejlepší cenu z hlediska kvality.
 • Minimální čas na zhotovení korunky.
 • Pokročilé materiály a technologie umožňují vytvořit korunky, které se co nejvíce blíží přirozenému vzhledu.
 • Pro výrobu protéz používáme certifikované materiály, které se osvědčily v klinické praxi.

Fáze instalace korunky

 • Konzultace-diagnostika - úvodní konzultace, vyšetření, diagnostika a plán léčby, výběr typu korunky, dohoda o podmínkách zhotovení a jemných bodech nasazení, kalkulace nákladů na celou službu.
 • Ošetření - provádí se ústní hygiena a zuby se odborně čistí.
 • Příprava na protetické ošetření - odstranění nervu, endodontické ošetření a preparace zubu.
 • Protetika - otisky se sejmou a předají zubnímu technikovi. Během zhotovování trvalých korunek je pacient vybaven dočasnými korunkami. Zubní lékař vyzkouší, zda výsledný výrobek sedí, odešle jej ke korekci (je-li to nutné), poté je pacientovi nasazen a zacementován.
 
 

Objednejte se on-line

Pro naše pacienty nabízíme možnost objednání on-line.

Image
Jak správně pečovat o korunky

Hygienické postupy u umělých zubů jsou naprosto stejné jako u vlastních zubů. V první řadě je to čištění ráno a večer, které lze doplnit speciálním výplachem zubů.

Dalším nástrojem pro dentální hygienu je zubní irigátor.
Na zubní klinice se pravidelně odstraňuje zubní plak a kámen.
Zubní náhrady jsou nejméně dvakrát ročně kontrolovány zubním lékařem na zubní klinice, aby se předešlo jejich poškození.

Dají se zubní korunky opravit?

Menší poškození zubní korunky lze pouze zaleštit a dočasně opravit. Prasklé korunky a jinak poškozené korunky se musí sundat a zhotovit se nové.

Za jak dlouho bude korunka hotová?

Záleží na rozsahu práce. Většinou od 1 až do 7 dnů.

Jak dlouho zubní korunka vydrží?

Na zubní korunky máte 2 roky záruku. Ze zkušeností ale víme, že i po 10 letech až 15 letech velká část korunek je v dobrém stavu – v případě dodržování dentální hygieny. Včasná prevence je v tomhle případě nesmírně důležitá.

Bolí tento zákrok? A co když tělo zubní korunku nepřijme?

Tento zákrok stejně jako jiné zákroky u nás nebolí, protože používáme kvalitní anestezii. Co se týká druhé otázky, tak celokeramické korunky jsou neutrální a neovlivňují ničím lidský organismus a kovokeramické vzácně mohou způsobit určitou reakci. Proto v případě možné alergie jsou indikovány celokeramické.

                                                     

                                   

Kolik zubní můstek stojí?

To se můžete dozvědět ZDE

               

 

 

Platby

Naše práce – před a po

Olha MATYASH
Olha MATYASHZubní lékařka - Smile Centrum Vysočany
Oleksii BEZVERSHENKO
Oleksii BEZVERSHENKOZubní lékař - Family Dental Care Libeň
 Sergii KLANOVETS
Sergii KLANOVETS Vedoucí zubní lékař - Smile Centrum Horní Počernice
Oleh KURYLIV
Oleh KURYLIVZubní lékař - Smile Centrum Letňany

Naše kontakty

Smile Centrum Vysočany

Smile Centrum Vysočany

Jandova 598/1, 190 00 - PRAHA 9

KDY K NÁM?
V době:
Po: 7.30 - 19.00
Út: 7.30 - 17.00
St: 7.30 - 19.00
Čt: 7.30 - 19.00
Pá: 8.00 - 16.00
So: ZAVŘENO
Ne: ZAVŘENO